JN1HS10PLKS2
DigiKey Part Number
JN1HS10PLKS2-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
JN1HS10PLKS2
Description
CONN RCPT MALE 10POS GOLD CRIMP
Detailed Description
10 Position Circular Connector Receptacle, Male Pins Crimp
Packaging
Bulk
Ingress Protection
IP67 - Dust Tight, Waterproof
Part Status
Active
Features
Backshell
Connector Type
Current Rating (Amps)
3A
Voltage Rating
200VAC
Operating Temperature
-20°C ~ 125°C