2450FM07B0037001T
DigiKey Part Number
712-2450FM07B0037001TTR-ND - Tape & Reel (TR)
712-2450FM07B0037001TCT-ND - Cut Tape (CT)
712-2450FM07B0037001TDKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
2450FM07B0037001T
Description
RF FILTER LOW PASS 2.45GHZ 0402
Manufacturer Standard Lead Time
17 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
2.45GHz Center Frequency Low Pass RF Filter (Radio Frequency) 100MHz Bandwidth 0.8dB 0402 (1005 Metric), 4 PC Pad
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
2450FM07B0037001T Models
Category
Filter Type
Low Pass
Manufacturer
Johanson Technology Inc.
Insertion Loss
0.8dB
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Mounting Type
Surface Mount
Part Status
Active
Package / Case
0402 (1005 Metric), 4 PC Pad
Frequency
2.45GHz Center
Size / Dimension
0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Bandwidth
100MHz
Height (Max)
0.016" (0.40mm)