B10B-PH-TW-S
DigiKey Part Number
455-B10B-PH-TW-S-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
B10B-PH-TW-S
Description
CONN ADAPT PLUG/PLUG 10POS 2MM
Manufacturer Standard Lead Time
16 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
10 Position Adapter Connector Plug, Male Pins To Plug, Male Pins 0.079" (2.00mm)
Category
Convert To (Adapter End)
Plug, Male Pins
Manufacturer
JST Sales America Inc.
Number of Positions
10
Series
Pitch
0.079" (2.00mm)