SBSMC1000334MXB is out of stock and can be placed on backorder.
Available Substitutes:
Parametric Equivalent
Knowles Syfer
In Stock: 23 169
Datasheet
0.33 µF Feed Through Capacitor 100V 20 A 2220 (5750 Metric), 3 PC Pad
SBSMC1000334MXB
DigiKey Part Number
SBSMC1000334MXB-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
SBSMC1000334MXB
Description
CAP FEEDTHRU 0.33UF 100V 2220
Manufacturer Standard Lead Time
11 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Datasheet
EDA/CAD Models
SBSMC1000334MXB Models
Category
Current
20 A
Manufacturer
Knowles Syfer
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Series
Insertion Loss
43dB @ 100MHz
Packaging
Bulk
Temperature Coefficient
X7R
Part Status
Active
Mounting Type
Surface Mount
Type
Feed Through
Package / Case
2220 (5750 Metric), 3 PC Pad
Capacitance
0.33 µF
Size / Dimension
0.224" L x 0.197" W (5.70mm x 5.00mm)
Tolerance
±20%
Height (Max)
0.133" (3.38mm)
Voltage - Rated
100V