CX3225SA25000H0HSSC1
DigiKey Part Number
478-CX3225SA25000H0HSSC1TR-ND - Tape & Reel (TR)
478-CX3225SA25000H0HSSC1CT-ND - Cut Tape (CT)
478-CX3225SA25000H0HSSC1DKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
CX3225SA25000H0HSSC1
Description
XTAL/3.2X2.5MM/25MHZ/12PF/+-20PP
Manufacturer Standard Lead Time
18 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
25 MHz ±20ppm Crystal 12pF 50 Ohms 4-SMD, No Lead
Category
Load Capacitance
12pF
Mfr
ESR (Equivalent Series Resistance)
50 Ohms
Series
Operating Mode
Fundamental
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Operating Temperature
-40°C ~ 125°C
Part Status
Active
Ratings
AEC-Q200
Type
MHz Crystal
Mounting Type
Surface Mount
Frequency
25 MHz
Package / Case
Frequency Stability
±50ppm
Size / Dimension
0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Frequency Tolerance
±20ppm
Height - Seated (Max)
0.031" (0.80mm)