W2H11A10184T1F
DigiKey Part Number
478-W2H11A10184T1FTR-ND - Tape & Reel (TR)
478-W2H11A10184T1FCT-ND - Cut Tape (CT)
478-W2H11A10184T1FDKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
W2H11A10184T1F
Description
CAP FEEDTHRU 100PF 100V 0805
Manufacturer Standard Lead Time
18 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
100 pF Feed Through Capacitor 100V 500 mA 150mOhm 0805 (2012 Metric), 4 PC Pad
Category
Current
500 mA
Manufacturer
KYOCERA AVX
DC Resistance (DCR) (Max)
150mOhm
Series
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Temperature Coefficient
C0G, NP0
Part Status
Active
Ratings
AEC-Q200
Type
Feed Through
Mounting Type
Surface Mount
Capacitance
100 pF
Package / Case
0805 (2012 Metric), 4 PC Pad
Tolerance
-20%, +50%
Size / Dimension
0.079" L x 0.049" W (2.01mm x 1.25mm)
Voltage - Rated
100V
Height (Max)
0.045" (1.14mm)