5.0SMDJ26CA-T7
DigiKey Part Number
5.0SMDJ26CA-T7TR-ND - Tape & Reel (TR)
5.0SMDJ26CA-T7CT-ND - Cut Tape (CT)
5.0SMDJ26CA-T7DKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
5.0SMDJ26CA-T7
Description
TVS DIODE 26VWM 42.1VC DO214AB
Manufacturer Standard Lead Time
24 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
42.1V Clamp 119A Ipp Tvs Diode Surface Mount DO-214AB (SMCJ)
EDA/CAD Models
5.0SMDJ26CA-T7 Models
Category
Current - Peak Pulse (10/1000µs)
119A
Mfr
Power - Peak Pulse
5000W (5kW)
Series
Power Line Protection
Yes
Operating Temperature
-65°C ~ 150°C (TJ)
Surface Mount
Bidirectional Channels
Voltage - Reverse Standoff (Typ)
26V
Supplier Device Package
Voltage - Breakdown (Min)
28.9V
Base Product Number
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp
42.1V