SMAJ188CA
DigiKey Part Number
18-SMAJ188CATR-ND - Tape & Reel (TR)
18-SMAJ188CACT-ND - Cut Tape (CT)
18-SMAJ188CADKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
SMAJ188CA
Description
TVS DIODE 188VWM 304VC DO214AC
Manufacturer Standard Lead Time
15 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
304V Clamp 1.4A Ipp Tvs Diode Surface Mount DO-214AC (SMA)
Category
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp
304V
Mfr
Current - Peak Pulse (10/1000µs)
1.4A
Series
Power - Peak Pulse
400W
Applications
Telecom
Operating Temperature
-65°C ~ 150°C (TJ)
Voltage - Reverse Standoff (Typ)
188V
Voltage - Breakdown (Min)
209V