SMDJ90A-HRA is available for purchase but is not normally stocked.
Datasheet
146V Clamp 20.5A Ipp Tvs Diode Surface Mount DO-214AB (SMCJ)
SMDJ90A-HRA
DigiKey Part Number
SMDJ90A-HRA-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
SMDJ90A-HRA
Detailed Description
Category
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp
146V
Mfr
Current - Peak Pulse (10/1000µs)
20.5A
Series
Power - Peak Pulse
3000W (3kW)
Operating Temperature
-65°C ~ 150°C (TJ)
Voltage - Reverse Standoff (Typ)
90V
Voltage - Breakdown (Min)
100V