25LC040AT-I/MS is available for purchase but is not normally stocked.
In Stock: 2
EEPROM Memory IC 4Kbit SPI 10 MHz 8-MSOP
25LC040AT-I/MS
DigiKey Part Number
25LC040AT-I/MS-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
25LC040AT-I/MS
Description
IC EEPROM 4KBIT SPI 10MHZ 8MSOP
Manufacturer Standard Lead Time
10 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
EDA/CAD Models
25LC040AT-I/MS Models
Clock Frequency
10 MHz
Packaging
Tape & Reel (TR)
Voltage - Supply
2.5V ~ 5.5V
Operating Temperature
-40°C ~ 85°C (TA)