DSPIC30F2011T-20E/SO is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Direct
Microchip Technology
In Stock: 0
Datasheet
dsPIC dsPIC™ 30F Microcontroller IC 16-Bit 20 MIPS 12KB (4K x 24) FLASH 18-SOIC
DSPIC30F2011T-20E/SO
DigiKey Part Number
DSPIC30F2011T-20E/SO-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
DSPIC30F2011T-20E/SO
Description
IC MCU 16BIT 12KB FLASH 18SOIC
Manufacturer Standard Lead Time
8 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Datasheet
EDA/CAD Models
DSPIC30F2011T-20E/SO Models
Packaging
Tape & Reel (TR)
Voltage - Supply (Vcc/Vdd)
2.5V ~ 5.5V
Data Converters
A/D 8x12b
Operating Temperature
-40°C ~ 125°C (TA)
Mounting Type
Surface Mount
Supplier Device Package
18-SOIC
Package / Case
18-SOIC (0.295", 7.50mm Width)