PIC24FJ128GB210-I/BG is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Direct
Microchip Technology
In Stock: 0
Datasheet
PIC PIC® 24F Microcontroller IC 16-Bit 32MHz 128KB (43K x 24) FLASH 121-TFBGA (10x10)
Embedded Security Solutions with dsPIC33 DSCs and PIC24 MCUs | Datasheet Preview
PIC24FJ128GB210-I/BG
DigiKey Part Number
PIC24FJ128GB210-I/BG-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
PIC24FJ128GB210-I/BG
Description
IC MCU 16BIT 128KB FLSH 121TFBGA
Manufacturer Standard Lead Time
27 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Datasheet
EDA/CAD Models
PIC24FJ128GB210-I/BG Models
RAM Size
96K x 8
Packaging
Tray
Voltage - Supply (Vcc/Vdd)
2.2V ~ 3.6V
Data Converters
A/D 24x10b
Oscillator Type
Internal
Operating Temperature
-40°C ~ 85°C (TA)
Mounting Type
Surface Mount
Speed
32MHz