CSBP-A940+
DigiKey Part Number
3157-CSBP-A940+TR-ND - Tape & Reel (TR)
3157-CSBP-A940+CT-ND - Cut Tape (CT)
3157-CSBP-A940+DKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
CSBP-A940+
Description
RF FILTER BAND PASS 940MHZ 16SMD
Manufacturer Standard Lead Time
18 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
940MHz Center Frequency Band Pass RF Filter (Radio Frequency) 120MHz Bandwidth 2dB 16-SMD, No Lead
Category
Filter Type
Band Pass
Manufacturer
Mini-Circuits
Insertion Loss
2dB
Series
Mounting Type
Surface Mount
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Package / Case
16-SMD, No Lead
Part Status
Active
Size / Dimension
1.040" L x 0.550" W (26.42mm x 13.97mm)
Frequency
940MHz Center
Height (Max)
0.225" (5.72mm)
Bandwidth
120MHz