HFCN-1500+
DigiKey Part Number
3157-HFCN-1500+TR-ND - Tape & Reel (TR)
3157-HFCN-1500+CT-ND - Cut Tape (CT)
3157-HFCN-1500+DKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
HFCN-1500+
Description
CER FILTER 3.55GHZ HIGH PASS
Detailed Description
3.55GHz Center High Pass Ceramic Filter 3.9 GHz 50Ohm 4-SMD, No Lead
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
HFCN-1500+ Models
Category
Bandwidth
3.9 GHz
Frequency
3.55GHz Center
Size / Dimension
0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Impedance
50Ohm
Height (Max)
0.037" (0.94mm)