LFCV-1752+
DigiKey Part Number
3157-LFCV-1752+TR-ND - Tape & Reel (TR)
3157-LFCV-1752+CT-ND - Cut Tape (CT)
3157-LFCV-1752+DKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
LFCV-1752+
Description
LTCC LPF, DC - 17.5 GHZ, 50
Detailed Description
19.3GHz (Cutoff) Frequency Low Pass RF Filter (Radio Frequency) 17.5GHz Bandwidth 1.9dB 1210 (3225 Metric), 3 PC Pad
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
LFCV-1752+ Models
Insertion Loss
1.9dB
Package / Case
1210 (3225 Metric), 3 PC Pad
Frequency
19.3GHz (Cutoff)
Size / Dimension
0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Bandwidth
17.5GHz
Height (Max)
0.034" (0.87mm)