0430300002-03-W2
DigiKey Part Number
0430300002-03-W2-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
0430300002-03-W2
Description
3" PRE-CRIMP A2016W WHITE
Customer Reference
Detailed Description
White 22 AWG Jumper Lead Socket to Cable (Round) Gold 3.00" (76.20mm)
Category
Wire Gauge
22 AWG
Contact Finish
Gold
Series
Color
White
Contact Finish Thickness
15.0µin (0.38µm)
Contact End
Socket to Cable (Round)
Length
3.00" (76.20mm)
Alternate Color
3" PRE-CRIMP A2016A ORANGE
In-Stock: 0
3" PRE-CRIMP A2016B BLACK
In-Stock: 0
3" PRE-CRIMP A2016G GREEN
In-Stock: 140
3" PRE-CRIMP A2016L BLUE
3" PRE-CRIMP A2016N BROWN
Alternate Length
2" PRE-CRIMP A2016W WHITE
4" PRE-CRIMP A2016W WHITE
5" PRE-CRIMP A2016W WHITE
6" PRE-CRIMP A2016W WHITE
In-Stock: 845
8" PRE-CRIMP A2016W WHITE