BLM03PX220SZ1D
DigiKey Part Number
490-BLM03PX220SZ1DTR-ND - Tape & Reel (TR)
490-BLM03PX220SZ1DCT-ND - Cut Tape (CT)
490-BLM03PX220SZ1DDKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
BLM03PX220SZ1D
Description
FERRITE BEAD
Detailed Description
22 Ohms @ 100 MHz 1 Power Line Ferrite Bead 0201 (0603 Metric) 1.8A 40mOhm
EDA/CAD Models
BLM03PX220SZ1D Models
Product Attributes
Filter Similar Products
Category
DC Resistance (DCR) (Max)
40mOhm
Manufacturer
Murata Electronics
Ratings
AEC-Q200
Series
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Surface Mount
Filter Type
Power Line
Height (Max)
0.013" (0.33mm)
Size / Dimension
0.024" L x 0.012" W (0.60mm x 0.30mm)
Impedance @ Frequency
22 Ohms @ 100 MHz
Features
Automotive
Current Rating (Max)
1.8A