PLT10HH401100PNL
DigiKey Part Number
490-11859-2-ND - Tape & Reel (TR)
490-11859-1-ND - Cut Tape (CT)
490-11859-6-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
PLT10HH401100PNL
Description
CMC 10A 2LN 400 OHM SMD AEC-Q200
Manufacturer Standard Lead Time
21 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
2 Line Common Mode Choke Surface Mount 400 Ohms @ 10 MHz 10A DCR 4.1mOhm
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
PLT10HH401100PNL Models
Category
DC Resistance (DCR) (Max)
4.1mOhm
Manufacturer
Murata Electronics
Voltage Rating - DC
100V
Series
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Ratings
AEC-Q200
Part Status
Active
Mounting Type
Surface Mount
Filter Type
Power Line
Size / Dimension
0.508" L x 0.358" W (12.90mm x 9.10mm)
Number of Lines
2
Height (Max)
0.370" (9.40mm)
Impedance @ Frequency
400 Ohms @ 10 MHz
Package / Case
Vertical, 4 PC Pad
Current Rating (Max)
10A