MGJ2D151505MPC-R7 | |
|---|---|
Manufacturer | |
Manufacturer Product Number | MGJ2D151505MPC-R7 |
Description | DC DC CONVERTER 15V -5V 2W |
Manufacturer Standard Lead Time | 25 Weeks |
Customer Reference | |
Detailed Description | Isolated Module DC DC Converter 2 Output 15V -5V 100mA, 100mA 13.5V - 16.5V Input |
Datasheet | Datasheet |
EDA/CAD Models | MGJ2D151505MPC-R7 Models |
Category | Current - Output (Max) 100mA, 100mA |
Mfr | Power (Watts) 2 W |
Series | Voltage - Isolation 5.7 kV |
Packaging Tape & Reel (TR) Cut Tape (CT) Digi-Reel® | Applications ITE (Commercial), Medical |
Part Status Active | Operating Temperature -40°C ~ 95°C (With Derating) |
Type Isolated Module | Efficiency 77% |
Number of Outputs 2 | Mounting Type Surface Mount |
Voltage - Input (Min) 13.5V | Package / Case 8-SMD Module |
Voltage - Input (Max) 16.5V | Size / Dimension 0.79" L x 0.59" W x 0.17" H (19.9mm x 15.0mm x 4.4mm) |