BZB784-C4V7,115 | |
|---|---|
Manufacturer | |
Manufacturer Product Number | BZB784-C4V7,115 |
Description | DIODE ZENER ARRAY 4.7V SOT-323 |
Manufacturer Standard Lead Time | 26 Weeks |
Customer Reference | |
Detailed Description | Zener Diode Array 1 Pair Common Anode 4.7 V 180 mW ±5% SOT-323 |
Datasheet | Datasheet |
Category | Current - Reverse Leakage @ Vr 3 µA @ 2 V |
Manufacturer Nexperia USA Inc. | Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If 900 mV @ 10 mA |
Packaging Tape & Reel (TR) Cut Tape (CT) Digi-Reel® | Grade Automotive |
Part Status Active | Qualification AEC-Q100 |
Configuration 1 Pair Common Anode | Mounting Type Surface Mount |
Voltage - Zener (Nom) (Vz) 4.7 V | Package / Case SC-70, SOT-323 |
Tolerance ±5% | Supplier Device Package SOT-323 |
Power - Max 180 mW | Base Product Number |
Impedance (Max) (Zzt) 80 Ohms |