BZB784-C5V1,115 | |
|---|---|
Manufacturer | |
Manufacturer Product Number | BZB784-C5V1,115 |
Description | DIODE ZENER ARRAY 5.1V SOT-323 |
Manufacturer Standard Lead Time | 26 Weeks |
Customer Reference | |
Detailed Description | Zener Diode Array 1 Pair Common Anode 5.1 V 180 mW ±5% SOT-323 |
Datasheet | Datasheet |
Category | Current - Reverse Leakage @ Vr 2 µA @ 2 V |
Manufacturer Nexperia USA Inc. | Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If 900 mV @ 10 mA |
Packaging Tape & Reel (TR) Cut Tape (CT) Digi-Reel® | Operating Temperature 150°C |
Part Status Active | Grade Automotive |
Configuration 1 Pair Common Anode | Qualification AEC-Q100 |
Voltage - Zener (Nom) (Vz) 5.1 V | Mounting Type Surface Mount |
Tolerance ±5% | Package / Case SC-70, SOT-323 |
Power - Max 180 mW | Supplier Device Package SOT-323 |
Impedance (Max) (Zzt) 60 Ohms | Base Product Number |