UWD1E331MCL1GS is out of stock and can be placed on backorder.
Available Substitutes:
Upgrade
Nichicon
In Stock: 17 532
Datasheet
Similar
Nichicon
In Stock: 18 553
Datasheet
Similar
In Stock: 40
Parametric Equivalent
Parametric Equivalent
Cornell Dubilier Knowles
Cornell Dubilier Knowles
Panasonic Industry
Panasonic Industry
Chemi-Con
In Stock: 196
Vishay Beyschlag/Draloric/BC Components
330 µF 25 V Aluminum Electrolytic Capacitors Radial, Can - SMD 5000 Hrs @ 105°C