ST-4ETA502 | |
|---|---|
Manufacturer | |
Manufacturer Product Number | ST-4ETA502 |
Description | TRIMMER 5K OHM 0.25W J LEAD TOP |
Manufacturer Standard Lead Time | 12 Weeks |
Customer Reference | |
Detailed Description | 5 kOhms 0.25W, 1/4W J Lead Surface Mount Trimmer Potentiometer Cermet 1.0 Turn Top Adjustment |
Datasheet | Datasheet |
EDA/CAD Models | ST-4ETA502 Models |
Category | Temperature Coefficient ±100ppm/°C |
Resistance 5 kOhms | Termination Style J Lead |
Power (Watts) 0.25W, 1/4W | Size / Dimension Rectangular - 0.197" x 0.177" Face (5.00mm x 4.50mm) |
Tolerance ±20% | Base Product Number |