OWR-061220LA-32
DigiKey Part Number
3949-OWR-061220LA-32-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
OWR-061220LA-32
Description
SPEAKER 32OHM 10MW TOP PORT 88DB
Manufacturer Standard Lead Time
7 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
32 Ohms Receiver Speaker 10 mW 100 Hz ~ 20 kHz Top Rectangular
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
OWR-061220LA-32 Models
Category
Power - Rated
10 mW
Manufacturer
Ole Wolff Electronics Inc
Power - Max
20 mW
Packaging
Tray
Port Location
Top
Part Status
Active
Shape
Rectangular
Technology
Magnetic
Material - Cone
Plastic
Type
Receiver
Material - Magnet
Nd-Fe-B
Frequency Range
100 Hz ~ 20 kHz
Ingress Protection
IP67 - Dust Tight, Waterproof
Frequency - Self Resonant
450Hz
Termination
Solder Pads
Impedance
32 Ohms
Size / Dimension
0.236" L x 0.472" W (6.00mm x 12.00mm)
Efficiency - dBA
88.00
Height - Seated (Max)
0.079" (2.00mm)
Efficiency - Testing
10mW/10mm
Operating Temperature
-20°C ~ 70°C