G3VM-101HR(TR) | |
|---|---|
Manufacturer | |
Manufacturer Product Number | G3VM-101HR(TR) |
Description | SSR RELAY SPST-NO 1.4A 0-100V |
Customer Reference | |
Detailed Description | Solid State Photo-Coupled Relay (Photorelay) SPST-NO (1 Form A) 6-SOP (0.173", 4.40mm) |
Datasheet | Datasheet |
EDA/CAD Models | G3VM-101HR(TR) Models |
Category | Voltage - Input 1.33VDC |
Mfr | Voltage - Load 0 V ~ 100 V |
Series | Load Current 1.4 A |
Packaging Tape & Reel (TR) Cut Tape (CT) Digi-Reel® | On-State Resistance (Max) 200 mOhms |
Part Status Last Time Buy | Termination Style Gull Wing |
Mounting Type Surface Mount | Operating Temperature -40°C ~ 110°C |