NL17SG04P5T5G
DigiKey Part Number
NL17SG04P5T5GOSTR-ND - Tape & Reel (TR)
NL17SG04P5T5GOSCT-ND - Cut Tape (CT)
NL17SG04P5T5GOSDKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
NL17SG04P5T5G
Description
IC INVERTER 1CH 1-INP SOT953
Manufacturer Standard Lead Time
40 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Inverter IC 1 Channel SOT-953
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
NL17SG04P5T5G Models
Category
Current - Output High, Low
8mA, 8mA
Mfr
Input Logic Level - Low
0.7V ~ 0.8V
Series
Input Logic Level - High
1.7V ~ 2V
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Max Propagation Delay @ V, Max CL
4.4ns @ 3.3V, 30pF
Part Status
Active
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Logic Type
Mounting Type
Surface Mount
Number of Circuits
1
Supplier Device Package
SOT-953
Number of Inputs
1
Package / Case
SOT-953
Voltage - Supply
0.9V ~ 3.6V