2TPSF270M6E | |
|---|---|
Manufacturer | |
Manufacturer Product Number | 2TPSF270M6E |
Description | CAP TANT POLY 270UF 2V 1411 |
Manufacturer Standard Lead Time | 32 Weeks |
Customer Reference | |
Detailed Description | 270 µF Molded Tantalum Polymer Capacitor 2 V 1411 (3528 Metric) 6mOhm @ 100kHz |
Datasheet | Datasheet |
EDA/CAD Models | 2TPSF270M6E Models |
Category | Operating Temperature -55°C ~ 105°C |
Manufacturer Panasonic Industry | Lifetime @ Temp. 1000 Hrs @ 105°C |
Series | Mounting Type Surface Mount |
Packaging Tape & Reel (TR) Cut Tape (CT) Digi-Reel® | Package / Case 1411 (3528 Metric) |
Part Status Active | Size / Dimension 0.138" L x 0.110" W (3.50mm x 2.80mm) |
Capacitance 270 µF | Height - Seated (Max) 0.079" (2.00mm) |
Tolerance ±20% | Manufacturer Size Code B2S |
Voltage - Rated 2 V | Features General Purpose |
Type Molded | Base Product Number |
ESR (Equivalent Series Resistance) 6mOhm @ 100kHz |