ERZ-V20D151 is out of stock and can be placed on backorder.
Available Substitutes:
Similar
Littelfuse Inc.
In Stock: 1 782
Datasheet
150 V 10 kA Varistor 1 Circuit Through Hole Disc 21.5mm
ERZ-V20D151
DigiKey Part Number
P7274-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
ERZ-V20D151
Description
VARISTOR 150V 10KA DISC 21.5MM
Manufacturer Standard Lead Time
18 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Datasheet
EDA/CAD Models
ERZ-V20D151 Models
Product Attributes
Filter Similar Products
Category
Varistor Voltage (Max)
165 V
Current - Surge
10 kA
Series
Energy
106J
Packaging
Bulk
Active
Capacitance @ Frequency
4500 pF @ 1 kHz
Maximum AC Volts
95 V
Operating Temperature
-40°C ~ 85°C (TA)
Maximum DC Volts
125 V
Mounting Type
Through Hole
Varistor Voltage (Min)
135 V
Package / Case
Disc 21.5mm
Varistor Voltage (Typ)
150 V