W3334B0100
DigiKey Part Number
553-W3334B0100-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
W3334B0100
Description
FPC ANTENNA 2.4/5.XGHZ/DSRC
Manufacturer Standard Lead Time
9 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
RF ANTENNA Bluetooth, DSRC, Wi-Fi, Zigbee™ PCB Trace U.FL Adhesive
Category
Antenna Type
PCB Trace
Manufacturer
Pulse Electronics
Number of Bands
2
Series
VSWR
2, 2.5
Packaging
Bag
Gain
4dBi, 5.5dBi
Part Status
Active
Features
Cable - 100mm
RF Family/Standard
802.15.4, Bluetooth, WiFi
Termination
U.FL
Frequency Group
UHF (2GHz ~ 3GHz), SHF (f > 4GHz)
Mounting Type
Adhesive
Frequency (Center/Band)
2.45GHz, 5.45GHz
Height (Max)
0.004" (0.10mm)
Frequency Range
2.4GHz ~ 2.5GHz, 4.9GHz ~ 6GHz