SN75ALS161DWE4
DigiKey Part Number
SN75ALS161DWE4-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
SN75ALS161DWE4
EDA/CAD Models
SN75ALS161DWE4 Models
Category
Receiver Hysteresis
650 mV
Voltage - Supply
4.75V ~ 5.25V
Operating Temperature
0°C ~ 70°C
Part Status
Discontinued at DigiKey
Package / Case
20-SOIC (0.295", 7.50mm Width)