GMR100HTBFA10L0 | |
|---|---|
Manufacturer | |
Manufacturer Product Number | GMR100HTBFA10L0 |
Description | RES 0.01 OHM 1% 7W 2512 |
Customer Reference | |
Detailed Description | 10 mOhms ±1% 7W Chip Resistor 2512 (6332 Metric) Automotive AEC-Q200, Current Sense Metal Element |
Datasheet | Datasheet |
EDA/CAD Models | GMR100HTBFA10L0 Models |
Category | Features Automotive AEC-Q200, Current Sense |
Mfr | Temperature Coefficient ±25ppm/°C |
Series | Operating Temperature -65°C ~ 170°C |
Packaging Tape & Reel (TR) Cut Tape (CT) Digi-Reel® | Package / Case 2512 (6332 Metric) |
Part Status Obsolete | Supplier Device Package |
Resistance | Size / Dimension 0.252" L x 0.126" W (6.40mm x 3.20mm) |
Tolerance | Height - Seated (Max) 0.022" (0.55mm) |