RB450FT106 | |
|---|---|
Manufacturer | |
Manufacturer Product Number | RB450FT106 |
Description | DIODE SCHOTTKY 40V 100MA UMD3 |
Manufacturer Standard Lead Time | 12 Weeks |
Customer Reference | |
Detailed Description | Diode 40 V 100mA Surface Mount UMD3 |
Datasheet | Datasheet |
EDA/CAD Models | RB450FT106 Models |
Category | Speed Small Signal =< 200mA (Io), Any Speed |
Mfr | Current - Reverse Leakage @ Vr 1 µA @ 10 V |
Packaging Tape & Reel (TR) Cut Tape (CT) Digi-Reel® | Capacitance @ Vr, F 6pF @ 10V, 1MHz |
Part Status Active | Mounting Type |
Technology | Package / Case |
Voltage - DC Reverse (Vr) (Max) 40 V | Supplier Device Package UMD3 |
Current - Average Rectified (Io) 100mA | Operating Temperature - Junction 125°C (Max) |
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If 450 mV @ 10 mA | Base Product Number |