RSX301L-30TE25 | |
|---|---|
Manufacturer | |
Manufacturer Product Number | RSX301L-30TE25 |
Description | DIODE SCHOTTKY 30V 3A PMDS |
Customer Reference | |
Detailed Description | Diode 30 V 3A Surface Mount PMDS |
Datasheet | Datasheet |
Category | Speed Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io) |
Mfr | Current - Reverse Leakage @ Vr 200 µA @ 30 V |
Packaging Tape & Reel (TR) Cut Tape (CT) Digi-Reel® | Mounting Type |
Part Status Not For New Designs | Package / Case |
Technology | Supplier Device Package PMDS |
Voltage - DC Reverse (Vr) (Max) 30 V | Operating Temperature - Junction 150°C (Max) |
Current - Average Rectified (Io) 3A | Base Product Number |
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If 420 mV @ 3 A |