ARC6-08-24.0-LU-LD-2-1 | |
|---|---|
DigiKey Part Number | 612-ARC6-08-24.0-LU-LD-2-1-ND |
Manufacturer | |
Manufacturer Product Number | ARC6-08-24.0-LU-LD-2-1 |
Description | CBL ASS ACCELERATE M-M 8PAIR 24" |
Manufacturer Standard Lead Time | 4 Weeks |
Customer Reference | |
Detailed Description | 8 Position Plug to Plug 2.00' (609.60mm) Blue Shielded |
Datasheet | Datasheet |
EDA/CAD Models | ARC6-08-24.0-LU-LD-2-1 Models |
Category | Cable Type Flat, Twin Axial |
Manufacturer Samtec Inc. | Usage Internal |
Series | Length 2.00' (609.60mm) |
Packaging Bulk | Color Blue |
Part Status Active | Shielding Shielded |
Number of Positions 8 | Wire Gauge 34 AWG |
Connector Type Plug to Plug | Frequency - Max 56Gbps |
Gender Male to Male | Operating Temperature -40°C ~ 125°C |