ATV320U11M3C | |
|---|---|
DigiKey Part Number | 4008-ATV320U11M3C-ND |
Manufacturer | |
Manufacturer Product Number | ATV320U11M3C |
Description | ATV320 CP DRIVE IP20 -1.5HP-200/ |
Manufacturer Standard Lead Time | 5 Weeks |
Customer Reference | |
Detailed Description | Variable Frequency Drive 200 ~ 240V 6.9A 1.1 kW Chassis Mount |
Datasheet | Datasheet |
EDA/CAD Models | ATV320U11M3C Models |
Category | Number of Motors 1 |
Manufacturer Schneider Electric | Voltage - Load 200 ~ 240V |
Series | Current - Output 6.9A |
Packaging Box | Wattage - Load 1.1 kW |
Part Status Active | Interface CAN |
Mounting Type Chassis Mount | Operating Temperature -10°C ~ 60°C |