SIT1618BA-31-33N-25.000000
DigiKey Part Number
1473-SIT1618BA-31-33N-25.000000-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
SIT1618BA-31-33N-25.000000
Description
MEMS OSC XO 25.0000MHZ LVCMOS LV
Customer Reference
Detailed Description
25 MHz XO (Standard) LVCMOS, LVTTL Oscillator 3.3V 4-SMD, No Lead
Category
Voltage - Supply
3.3V
Mfr
Frequency Stability
±20ppm
Series
Operating Temperature
-40°C ~ 125°C
Packaging
Strip
Current - Supply (Max)
4.7mA
Part Status
Active
Mounting Type
Surface Mount
Base Resonator
Package / Case
4-SMD, No Lead
Type
Supplier Device Package
4-SMD (5x3.2)
Frequency
Size / Dimension
0.197" L x 0.126" W (5.00mm x 3.20mm)
Output
LVCMOS, LVTTL
Height - Seated (Max)
0.031" (0.80mm)