SIT5359AI-FS-33N0-100.000000
DigiKey Part Number
1473-SIT5359AI-FS-33N0-100.000000-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
SIT5359AI-FS-33N0-100.000000
Description
MEMS OSC TCXO 100.0000MHZ LVCMOS
Customer Reference
Detailed Description
100 MHz TCXO LVCMOS Oscillator 3.3V 10-SMD, No Lead
Category
Frequency Stability
±50ppb
Mfr
Operating Temperature
-40°C ~ 85°C
Series
Current - Supply (Max)
62mA
Package / Case
10-SMD, No Lead
Base Resonator
Supplier Device Package
10-CQFN (5x3.2)
Type
Size / Dimension
0.197" L x 0.126" W (5.00mm x 3.20mm)
Frequency
Height - Seated (Max)
0.042" (1.06mm)
Output
LVCMOS
Base Product Number
Voltage - Supply
3.3V