SIT8924AA-12-33E-100.000000
DigiKey Part Number
1473-SIT8924AA-12-33E-100.000000-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
SIT8924AA-12-33E-100.000000
Description
MEMS OSC XO 100.0000MHZ LVCMOS
Customer Reference
Detailed Description
100 MHz XO (Standard) LVCMOS, LVTTL Oscillator 3.3V Enable/Disable 4-SMD, No Lead
Category
Voltage - Supply
3.3V
Mfr
Frequency Stability
±25ppm
Series
Operating Temperature
-40°C ~ 125°C
Packaging
Strip
Current - Supply (Max)
4.8mA
Part Status
Active
Ratings
AEC-Q100
Base Resonator
Mounting Type
Surface Mount
Type
Package / Case
4-SMD, No Lead
Frequency
Supplier Device Package
4-PQFN (2.5x2)
Function
Enable/Disable
Size / Dimension
0.098" L x 0.079" W (2.50mm x 2.00mm)
Output
LVCMOS, LVTTL
Height - Seated (Max)
0.031" (0.80mm)