ASR14JB2K20 is available for purchase but is not normally stocked.
Datasheet
2.2 kOhms ±5% 0.25W, 1/4W Through Hole Resistor Axial Flame Retardant Coating, Pulse Withstanding, Safety Metal Film
ASR/ASRM Resistors
ASR14JB2K20
DigiKey Part Number
738-ASR14JB2K20-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
ASR14JB2K20
Description
RES 2.2K OHM 5% 1/4W AXIAL
Detailed Description
Datasheet
EDA/CAD Models
ASR14JB2K20 Models
Operating Temperature
-55°C ~ 155°C
Size / Dimension
0.091" Dia x 0.236" L (2.30mm x 6.00mm)