CB10JB100R is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Similar
YAGEO
In Stock: 0
Similar
TE Connectivity Passive Product
In Stock: 413
Datasheet
100 Ohms ±5% 10W Through Hole Resistor Axial Flame Proof, Moisture Resistant, Safety Wirewound
CB10JB100R
DigiKey Part Number
CB10JB100R-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
CB10JB100R
Description
RES 100 OHM 5% 10W AXIAL
Manufacturer Standard Lead Time
23 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Datasheet
EDA/CAD Models
CB10JB100R Models
Category
Composition
Mfr
Features
Flame Proof, Moisture Resistant, Safety
Series
Temperature Coefficient
±200ppm/°C
Packaging
Bulk
Operating Temperature
-55°C ~ 275°C
Part Status
Active
Package / Case
Resistance
Supplier Device Package
Axial
Tolerance
Size / Dimension
0.374" Square x 1.890" L (9.50mm x 48.00mm)