CB10JB12R0 is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Similar
YAGEO
In Stock: 0
12 Ohms ±5% 10W Through Hole Resistor Axial Flame Proof, Moisture Resistant, Safety Wirewound
CB10JB12R0
DigiKey Part Number
CB10JB12R0-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
CB10JB12R0
Description
RES 12 OHM 5% 10W AXIAL
Detailed Description
EDA/CAD Models
CB10JB12R0 Models
Temperature Coefficient
±200ppm/°C
Operating Temperature
-55°C ~ 275°C
Size / Dimension
0.374" Square x 1.890" L (9.50mm x 48.00mm)