CB10JB150R is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Similar
YAGEO
In Stock: 0
150 Ohms ±5% 10W Through Hole Resistor Axial Flame Proof, Moisture Resistant, Safety Wirewound
CB10JB150R
DigiKey Part Number
CB10JB150R-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
CB10JB150R
Description
RES 150 OHM 5% 10W AXIAL
Detailed Description
EDA/CAD Models
CB10JB150R Models
Temperature Coefficient
±200ppm/°C
Operating Temperature
-55°C ~ 275°C
Size / Dimension
0.374" Square x 1.890" L (9.50mm x 48.00mm)