CSSK3637FT2L00 | |
|---|---|
Manufacturer | |
Manufacturer Product Number | CSSK3637FT2L00 |
Description | RES 0.002 OHM 1% 3W 3637 |
Manufacturer Standard Lead Time | 22 Weeks |
Customer Reference | |
Detailed Description | 2 mOhms ±1% 3W Chip Resistor Nonstandard Current Sense Metal Element |
Datasheet | Datasheet |
Category | Features Current Sense |
Mfr | Temperature Coefficient ±50ppm/°C |
Series | Operating Temperature -55°C ~ 170°C |
Packaging Tape & Reel (TR) Cut Tape (CT) Digi-Reel® | Package / Case Nonstandard |
Part Status Active | Supplier Device Package |
Resistance | Size / Dimension 0.360" L x 0.378" W (9.14mm x 9.60mm) |
Tolerance | Height - Seated (Max) 0.039" (0.98mm) |