KIT-RMCF01005FT-22
DigiKey Part Number
738-KIT-RMCF01005FT-22-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
KIT-RMCF01005FT-22
Description
E24 VALUES, 30PCS, 10 OHM - 100
Manufacturer Standard Lead Time
18 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Thick Film Resistor Kit 10 ~ 100k Ohm ±1% 0.03W, 1/32W Surface Mount 2880 Pieces (96 Values - 30 Each)
Category
Resistance (Ohms)
10 ~ 100k
Manufacturer
Stackpole Electronics Inc
Power (Watts)
0.03W, 1/32W
Series
Tolerance
±1%