RMAN2512FT499R | |
|---|---|
Manufacturer | |
Manufacturer Product Number | RMAN2512FT499R |
Description | RES, AIN, 2512, 499 OHM, 1%, 3.5 |
Manufacturer Standard Lead Time | 17 Weeks |
Customer Reference | |
Detailed Description | 499 Ohms ±1% 3.5W Chip Resistor 2512 (6432 Metric) Thick Film |
Datasheet | Datasheet |
EDA/CAD Models | RMAN2512FT499R Models |
Category | Composition |
Mfr | Temperature Coefficient ±150ppm/°C |
Series | Operating Temperature -55°C ~ 155°C |
Packaging Tape & Reel (TR) Cut Tape (CT) Digi-Reel® | Package / Case 2512 (6432 Metric) |
Part Status Active | Supplier Device Package |
Resistance | Size / Dimension 0.250" L x 0.124" W (6.35mm x 3.15mm) |
Tolerance | Height - Seated (Max) 0.020" (0.51mm) |