IMC1GSFP60W
DigiKey Part Number
5214-IMC1GSFP60W-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
IMC1GSFP60W
Description
60W POE+ FIBER TO ETHERNET MEDIA
Manufacturer Standard Lead Time
2 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
1 Copper Ports 10/100/1000 1 SFP/XFP Ports Singlemode/Multimode, SFP
Category
SFP/XFP Ports
1
Manufacturer
StarTech.com
Features
LFPT
Packaging
Box
MTU
Jumbo
Part Status
Active
Voltage - Input
48V ~ 56V
Configuration
Fixed + SFP
Connector Type
RJ45, SFP
Copper Ports
1
Mounting Type
DIN Rail
Copper Type
10/100/1000
Ingress Protection
IP30
Fiber Ports
Operating Temperature
-40°C ~ 75°C