ECMF4-40A100N10
DigiKey Part Number
497-ECMF4-40A100N10TR-ND - Tape & Reel (TR)
497-ECMF4-40A100N10CT-ND - Cut Tape (CT)
497-ECMF4-40A100N10DKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
ECMF4-40A100N10
Description
CMC 100MA 4LN SMD ESD
Manufacturer Standard Lead Time
13 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
4 Line Common Mode Choke Surface Mount 100mA DCR 3Ohm (Typ)
Category
DC Resistance (DCR) (Max)
3Ohm (Typ)
Manufacturer
STMicroelectronics
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Series
Features
TVS Diode ESD Protection
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Mounting Type
Surface Mount
Part Status
Active
Size / Dimension
0.087" L x 0.053" W (2.20mm x 1.35mm)
Filter Type
Signal Line
Height (Max)
0.020" (0.50mm)
Number of Lines
4
Package / Case
10-XFDFN
Current Rating (Max)
100mA