LDK120M32R
DigiKey Part Number
497-14677-2-ND - Tape & Reel (TR)
497-14677-1-ND - Cut Tape (CT)
497-14677-6-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
LDK120M32R
Description
IC REG LINEAR 3.2V 200MA SOT23-5
Detailed Description
Linear Voltage Regulator IC Positive Fixed 1 Output 200mA SOT-23-5
EDA/CAD Models
LDK120M32R Models
PSRR
55dB (120Hz ~ 10kHz)
Operating Temperature
-40°C ~ 125°C
Voltage - Input (Max)
5.5V
Package / Case
SC-74A, SOT-753
Voltage - Output (Min/Fixed)
3.2V
Supplier Device Package
SOT-23-5
Voltage Dropout (Max)
0.3V @ 200mA