I6A20A-001-EVK-S1PX
DigiKey Part Number
285-2614-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
I6A20A-001-EVK-S1PX
Description
EVAL BOARD FOR I6A4W
Customer Reference
Detailed Description
i6A4W - 1 Non-Isolated Output DC/DC Converter Evaluation Board
Category
Voltage - Output
3.3V ~ 15V
Current - Output
20A
Voltage - Input
9V ~ 53V
Part Status
Not For New Designs
Main Purpose
DC/DC Converter
Utilized IC / Part
i6A4W
Outputs and Type
1 Non-Isolated Output
Base Product Number
Power - Output
250W