MMZ1005F470ETD25
DigiKey Part Number
445-181779-2-ND - Tape & Reel (TR)
445-181779-1-ND - Cut Tape (CT)
445-181779-6-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
MMZ1005F470ETD25
Description
FERRITE BEAD 47 OHM 0402 1LN
Detailed Description
47 Ohms @ 100 MHz 1 Signal Line Ferrite Bead 0402 (1005 Metric) 300mA 700mOhm
Category
Current Rating (Max)
300mA
DC Resistance (DCR) (Max)
700mOhm
Series
Ratings
AEC-Q200
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Package / Case
0402 (1005 Metric)
Height (Max)
0.022" (0.55mm)
Impedance @ Frequency
47 Ohms @ 100 MHz
Size / Dimension
0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)